ADR / RID – poradenství a školení
Nad Statkem 177, 149 00 Praha 4
Po-Pá 08:00 - 16:00

Testy ADR

Jak probíhají testy ADR? Je možné nalézt otázky na testy ADR online? Dá se na závěřečné testy ADR připravit dopředu? Vše Vám stručně vysvětlí v následujícím textu přímo lektoři ADR z M Konzult s.r.o.

img_divider

Jak probíhají testy ADR?

Samotné testy ADR jsou až konečnou fází, kdy se ověřují znalosti účastníků ADR školení. To probíhá většinou od pátku do neděle a v jeho průběhu je řešena jak praktická tak teoretická příprava na praxi a závěrečné testy. Ty se poté píší v neděli, mají písemnou formu s uzavřenými otázkami (a, b, c), kdy pouze jedna odpověď je správná. Testy mají více variant. Při testech je přítomen komisař, přidělený ministerstvem dopravy. Ten dohlíží na správný průběh zkoušek a zároveň provádí vyhodnocení. Pro úspěšné zvládnutí ADR testů je nutné dosáhnout minimálně 80% správně zodpovězených otázek. Výsledky jsou známe ihned na místě. Výsupem ze školení je tzv. průkaz ADR, který je zaslán poštou cca do týdne od konání kurzu a jeho platnost je 5 let.

Jak se ADR testy rozdělují, kolik mají otázek a kolik můžu mít chyb?

  • základní kurz: 30 otázek (max. 6 chybných odpovědí)
  • obnova základního kurzu: 20 otázek (max. 4 chybné odpovědi)
  • nástavba na cisterny: 20 otázek (max. 4 chybné odpovědi)
  • cisterny: za každou třídu 10 otázek (max. 2 chybné odpovědi)
  • rozšíření na třídu 1 nebo 7: 20 otázek (max. 4 chybné odpovědi)

Je možné nalézt otázky na testy ADR online?

Bohužel tato možnost neexistuje. Testy ADR se aktualizují víceméně každé dva roky, takže na internetu naleznete většinou zastaralé varianty, jako je případ webové stránky, kde účastník kurzu nafotil test z roku 2009. Alespoň drobnou výhodou je v tomto případě možnost prohlédnout si formulaci otázek. Bez výkladu lektora však test zvládnout nelze.

Je možné se na závěrečné testy ADR připravit dopředu?

Ano, toto lze. Například tak, že si necháte dopředu zaslat naší publikaci ADR 2017, kde naleznete veškerou látku přehledně setříděnou do jednotlivých celků, mnoho názorných obrázků a také vzorové testové otázky ADR.
 
Pokud se chcete rovnou přihlásit na školení ADR, využijte buď náš online formulář, nebo nám zavolejte na číslo 702 144 230. Rádi s Vámi vybereme vhodný typ kurzu, místo a datum konání. Termíny, místa a ceník školení si také můžete prohlédnout zde. Školíme po celé republice.
 
Věříme, že Vás provedeme školením ADR k úspěšnému zvládnutí závěrečného testu.
Těšíme se na Vás, tým lektorů M Konzult s.r.o.

img_divider

Nevyznáte se v ADR, RID a potřebujete poradit?