ADR / RID – poradenství a školení
Nad Statkem 177, 149 00 Praha 4
Po-Pá 08:00 - 16:00

FAQ otázky a odpovědi týkající se problematiky ADR

ANO, pokud alespoň jednou za rok provedete přepravu plně dle ADR (na vozidle máte otevřené oranžové tabulky), musíte mít jmenovanou osobu bezpečnostního poradce ADR. Zjednodušeně řečeno musí mít bezpečnostního poradce „každé IČ“. Rádi pro Vás tuto službu externě zajistíme, kontaktujte nás.
ANO, provádíte příjem nafty motorové z cisterny. Musíte mít jmenovanou osobu bezpečnostního poradce ADR i když z cisterny přijmete třeba i 100 litrů motorové nafty. Rádi pro Vás tuto službu externě zajistíme, kontaktujte nás.
NE, jedná se o přepravu v kusech a v případě motorové nafty o tzv. podlimitní přepravu. Osobu bezpečnostního poradce nemusíte mít jmenovanou. Řidiče ale musíte mít vyškoleného minimálně dle 1.3 ADR jako osobu podílející se na přepravě. Rádi Vám řidiče vyškolíme, informace zde.
ANO, ale záleží na tom, jak máte sestavené smlouvy se zákazníky. Pokud budete přejímat odpovědnosti odesílatele, musíte mít jmenovanou osobu bezpečnostního poradce ADR. Rádi pro Vás tuto službu externě zajistíme, kontaktujte nás.

img_divider

Nevyznáte se v ADR, RID a potřebujete poradit?